[post_page_title]‘Glee’[/post_page_title]
If you were fortunate enough to watch the show which was ‘Glee,’ then you’ll know it was a high school drama that seemed to enjoy taking things a step in the musical direction. However, would it surprise you to know that they had a production cost of around $3.2 million per episode?
People absolutely loved the whole musicality of the show and found the entire concept unique. It also highlighted some issues with young people in school today and some of the barriers they face, including discrimination.